Devlet Bahçeli Grup toplantısında konuştu: Cumhur İttifakı 2019 seçimlerinde kazanacak!

Haber Merkezi I  MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli,partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında,  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, cumhurun bizzat kendi eseridir. Siyasi partiler arasında ittifak kurabilmenin alt yapısı hazırlanmıştır.” dedi. Bahçeli, AK PARTİ ile ittifak kurmalarına yönelik gelen eleştirilere, “İttifakın unvanının ismi bellidir. Cumhur ittifakıdır. Cumhur ittifakı istikbalin sesidir. Sistemin inşası için cumhurun ittifakla […]

Devlet Bahçeli Grup toplantısında konuştu: Cumhur İttifakı 2019 seçimlerinde kazanacak!
  • 27 Şubat 2018 11:46

Haber Merkezi I  MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli,partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında,  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, cumhurun bizzat kendi eseridir. Siyasi partiler arasında ittifak kurabilmenin alt yapısı hazırlanmıştır.” dedi.

Bahçeli, AK PARTİ ile ittifak kurmalarına yönelik gelen eleştirilere, “İttifakın unvanının ismi bellidir. Cumhur ittifakıdır. Cumhur ittifakı istikbalin sesidir. Sistemin inşası için cumhurun ittifakla hareketi tarihi sorumluluktur. Varsın başkaları ihanet ittifakı ile avunsun.” diyerek cevap verdi.

2019 seçimleri öncesi MHP’nin baraj sorunu yaşadığını iddia eden CHP’ye yüklenen Bahçeli, “Cumhur ittifakı 2019’da tarih yazacak, çerini çöpünü önüne katıp sandığı bunlara dar edecektir. İttifak diyoruz, CHP ve yedekleri koalisyon uydurması ile önümüze geçmeye çalışıyorlar. İttifak ve koalisyonun farkını bilmeyenlere ne anlatsan boştur. İttifaksa buyurun siz de yapın. Biz cumhur dedik, siz de cümbüş deyin. İttifak yapmayanlar yüzde 10 barajına takılacakmış, bu adaletsizlikmiş. Size ittifak yapmayın diyen var mı? Biz seçim barajı ile ilgili düzenleme yapılmalı dediğimizde utanmadan baraj sorunu yaşadığımızı söyleyenler şimdi ne diyeceklerdir? CHP bu teklifi ile acaba oylarının sıfırlandığını mı fark etmiştir? “
VATAN PARTİSİ’ne de yüklenen Bahçeli, “Görünen o ki CHP’nin umutları tükenmiştir. Çünkü bezgindir, bedbahttır. CHP’nin, HDP’nin, bu dönemin 21 Şubatçısı İP’in durumu içler acısıdır. Bunun adı curcuna, çürük, cunta ittifakıdır. Cumhur milletin kendisi, ittifak ise milletin iradesidir. Cumhur ittifakının kazananı Türkiye’dir. 2019’daki 3 siyasi olay Türkiye’nin önünün açacaktır. ” ifadelerini kullandı.