Çin’de metro inşaatı çöktü: 8 ölü

İznews/ Haber Merkezi- Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Foshan kentinde, yapımı devam eden yeni metro şantiyesinde inşaat göçtü. Foshan kentindeki metro inşaat hattındaki göçük sonucunda sekiz kişinin hayatını kaybettiği üç kişinin de kayıp olduğu bilgisine ulaşıldı. Kayıp olan üç kişiyi arama çalışmalarına devam ediliyor. Yaşanan göçük sonucunda  binden fazla kişinin çeşitli yaralanmalar nedeniyle hastanelere kaldırıldığı bilgisine […]

Çin’de metro inşaatı çöktü: 8 ölü
  • 8 Şubat 2018 08:33
  • 8 Şubat 2018 08:52

İznews/ Haber Merkezi- Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Foshan kentinde, yapımı devam eden yeni metro şantiyesinde inşaat göçtü.

Foshan kentindeki metro inşaat hattındaki göçük sonucunda sekiz kişinin hayatını kaybettiği üç kişinin de kayıp olduğu bilgisine ulaşıldı. Kayıp olan üç kişiyi arama çalışmalarına devam ediliyor.

Yaşanan göçük sonucunda  binden fazla kişinin çeşitli yaralanmalar nedeniyle hastanelere kaldırıldığı bilgisine de ulaşıldı.

Çin, kalabalık kentlerin ulaşımının rahatlaması için birçok kentte yeraltı metro sistemlerini hızlı bir şekilde kuruyor. Çin’de; iş güvenliği, çalışma güvenliği ve güvenlik standartları bulunmadığı için sık sık benzer kazalarla karşılaşılıyor.