CIA Başkanı: Kürt’lerle Çalışmak Doğru Bir Tercih Oldu

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form] ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Başkanı Mike Pompeo, American Enterprise Institute adlı düşünce kuruluşunda gündemdeki konuları değerlendirip gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Mike Pompeo, Suriye ve Cihatçılarla mücadelede Kürtlerin yerinin ne olduğunu ve Kürtlerle çalışma fikrinin doğru olup olmadığı yönündeki […]

CIA Başkanı: Kürt’lerle Çalışmak Doğru Bir Tercih Oldu
  • 23 Ocak 2018 23:14

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Başkanı Mike Pompeo, American Enterprise Institute adlı düşünce kuruluşunda gündemdeki konuları değerlendirip gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Mike Pompeo, Suriye ve Cihatçılarla mücadelede Kürtlerin yerinin ne olduğunu ve Kürtlerle çalışma fikrinin doğru olup olmadığı yönündeki bir soruya karşı, İslamcı militanlarla mücadelede Sünni ortaklara mutlaka ihtiyaç olduğunu, Savunma Bakanlığı’nın Kürtler’le birlikte Sünniler’le de çalışarak iyi bir iş yaptığını dile getirip, “Zor hedefler olsa da savaş alanındaki başarı, gerçek fırsatlara ulaşmamızı sağlıyor. Cihatçıların yanında olmaktansa Amerika’nın yanında olmayı tercih eden daha fazla insan var” dedi.

Bir soru üzerine, Başkan Donald Trump’a hemen hemen her sabah dünyadaki güncel gelişmelerle ilgili brifing verdiklerini anlatan Pompeo, “O gece neler olduysa onlar hakkında konuyoruz. Bugün mesela Afrin’de yaşananların gündeme geldiğini tahmin edebilirsiniz” dedi.