CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Afrin protestosu

Türkiye’nin Afrin’e yönelik hava saldırısı sonrası ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, protesto edildi. Almanya’nın Wuppertal kentinde bulunan Kılıçdaroğlu, katıldığı bir galada yaptığı konuşmada, “Ben şimdi burada konuşurken Afrin’de çarpışan kahraman askerlerimiz var. Biz hiçbir ülkede terör olmasını istemeyiz. Komşularımızla huzur içerisinde yaşamak isteriz. Biz burada acıları paylaşırken, acıları yaşayan anneler var Türkiye’de. […]

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Afrin protestosu
  • 21 Ocak 2018 01:32
  • 21 Ocak 2018 10:41

Türkiye’nin Afrin’e yönelik hava saldırısı sonrası ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, protesto edildi. Almanya’nın Wuppertal kentinde bulunan Kılıçdaroğlu, katıldığı bir galada yaptığı konuşmada, “Ben şimdi burada konuşurken Afrin’de çarpışan kahraman askerlerimiz var. Biz hiçbir ülkede terör olmasını istemeyiz. Komşularımızla huzur içerisinde yaşamak isteriz. Biz burada acıları paylaşırken, acıları yaşayan anneler var Türkiye’de. Hiçbir annenin acı çekmesini istemeyiz. Bugün Afrin’de çarpışan askerlerimize sadece ve sadece şimdilik şu dilekte bulunuyoruz, Allah onların yardımcıları olsun” dedi.

Bunun üzerine CHP lideri, salonda bulunan seyircilerden tepki topladı. Etkinlikteki bazı seyirciler “Savaşa Hayır” ve “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarıyla Kılıçdaroğlu’nu protesto etti ve salonu terk etti. Kılıçdaroğlu’nun Afrin’le ilgili sözleri üzerine Almanya Sol Parti milletvekili Gökay Akbulut da protesto amacıyla salonu terk etti.

CHP liderinin konuşması bitmeden protokoldeki koltuğunu terk eden Akbulut, Almanya’da yayın yapan Yeni Hayat gazetesine şu açıklamayı yaptı: “Kılıçdaroğlu’nun Afrin’e savaş için yaptığı açıklamayı kabul etmem mümkün değildi. Sözde muhalefet partisinin lideri olan Kılıçdaroğlu, Afrin ve Kürtler konusunda hükümetle aynı söylemi kullandı. Bu nedenle daha fazla etkinlikte kalmam mümkün değildi.”