Cem Yılmaz hakkında suç duyurusu!

Prof. Dr. Orhan Kural, Arif V 216 filminde ‘Çocuk ve gençleri tütün, dolayısıyla bonzai, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklara özendirdiği’ iddiasıyla Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Yılmaz’ın, geçtiğimiz günlerde vizyona giren ‘Arif V 216’ filminde çocuk ve gençleri tütün ve diğer bağımlılıklara özendirdiğini öne süren Kural, suç duyurusu dilekçesinde, dosyanın Kaçakçılık, Narkotik ve Ekonomik Suçlar […]

Cem Yılmaz hakkında suç duyurusu!
  • 9 Ocak 2018 15:12
  • 9 Ocak 2018 16:27

Prof. Dr. Orhan Kural, Arif V 216 filminde ‘Çocuk ve gençleri tütün, dolayısıyla bonzai, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklara özendirdiği’ iddiasıyla Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yılmaz’ın, geçtiğimiz günlerde vizyona giren ‘Arif V 216’ filminde çocuk ve gençleri tütün ve diğer bağımlılıklara özendirdiğini öne süren Kural, suç duyurusu dilekçesinde, dosyanın Kaçakçılık, Narkotik ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu’na gönderilmesini talep etti.

Kural, 2015 yılında, Pek Yakında filmi için suç duyurusunda bulunmuş, başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz’ın şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Yılmaz filmde hiçbir uyuşturucu maddenin kullanımının özendirilmediğini belirterek, “Görülen sigara sahneleri hayatın doğal akışına uygun bir şekilde resmedilmiştir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” demişti. Savcılık suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Yılmaz hakkında takipsizlik kararı vermişti.