BM: Suriye ateşkese uymuyor

Haber Merkezi  I  Birleşmiş Milletler, Rusya’nın talebi sonrasında ilan edilen “tek taraflı” beş saatlik ateşkes sırasında insani yardımların Doğu Ghouta bölgesine girişine  Esad güçleri tarafından izin verilmediğini açıkladı. BM Güvenlik Konseyi sözcüsü Jens Laerke,Esad’a bağlı Suriye ordusunun ateşkese rağmen Doğu Ghouta’da savaşmaya ve bombardımana devam ettiğini açıkladı. Jens Laerke, İnsani Yardım Cenevre Brifinginde (OCHA), “Hayat […]

BM: Suriye ateşkese uymuyor
  • 27 Şubat 2018 14:00
  • 27 Şubat 2018 16:53

Haber Merkezi  I  Birleşmiş Milletler, Rusya’nın talebi sonrasında ilan edilen “tek taraflı” beş saatlik ateşkes sırasında insani yardımların Doğu Ghouta bölgesine girişine  Esad güçleri tarafından izin verilmediğini açıkladı.

BM Güvenlik Konseyi sözcüsü Jens Laerke,Esad’a bağlı Suriye ordusunun ateşkese rağmen Doğu Ghouta’da savaşmaya ve bombardımana devam ettiğini açıkladı.

Jens Laerke, İnsani Yardım Cenevre Brifinginde (OCHA), “Hayat ve ölümle ilgili bir soru vardı.Suriye’de ölümle ilgili bir sürü tehlike söz konusudur.” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü sözcüsü Tarık Jasareviç ise,”Suriye Arap Kızılayı tarafından tıbbi tahliyeye ihtiyaç duyan kişi listesinde 1.000 ‘den fazla hasta ve yaralı var.Fakat böyle bir şey şu an gerçekleşemiyor ya da gelecekte gerçekleşecek gibi bir yorum yapamıyoruz.” dedi.