Bir Okul Hizmetlisinin 15 Çocuğa Cinsel İstismardan Tutuklandığı İddia Edildi!

Ankara’da bir ilköğretim okulunda görevli olduğu söylenen bir hizmetlinin, 15 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığı iddia edildi. İddianın sahibi, bağımsız milletvekili Alin Nazlıaka, durumu Meclis’e götürdü. İŞKUR aracılığyla göreve başladığı belirtilen hizmetli hakkında öğrenci velileri tarafından çok sayıda şikayet yapıldığı fakat okul müdürünün bu duruma karşın hiçbir işlem yapmadığı da iddialar arasında. Basın mensuplarına […]

Bir Okul Hizmetlisinin 15 Çocuğa Cinsel İstismardan Tutuklandığı İddia Edildi!
  • 7 Ocak 2018 16:56
  • 7 Ocak 2018 16:59

Ankara’da bir ilköğretim okulunda görevli olduğu söylenen bir hizmetlinin, 15 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığı iddia edildi. İddianın sahibi, bağımsız milletvekili Alin Nazlıaka, durumu Meclis’e götürdü.
İŞKUR aracılığyla göreve başladığı belirtilen hizmetli hakkında öğrenci velileri tarafından çok sayıda şikayet yapıldığı fakat okul müdürünün bu duruma karşın hiçbir işlem yapmadığı da iddialar arasında.

Basın mensuplarına konuşan veliler, “Türkiye’de öğrencilerin uğradığı cinsel istismar vakalarının üzeri örtülmeye çalışılıyor. Sesimizi duyun ve sesimizi duyurun” ifadesini kullandı.

“10 yılda yüzde 700 artması tesadüf değil”
Bu iddiaları Meclis gündemine taşıyan Nazlıaka, “Ailelerle birebir bağlantı kurup korkmamaları, başkasının ayıbından utanmamaları gerektiğini, yanlarında olduğumuzu söyleyeceğim. Artık canımıza tak etti. Her gün bir başka çocuk istismarı vakasıyla karşılaşıyoruz. Bu olaylar münferit değil, sistematiktir. Son 10 yılda çocuk istismarının yüzde 700 artması tesadüf değil” dedi.