Barzani’den Türkiye açıklaması

İhsan Kaçar – Kürdistan Federe Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani; Bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye ile hiç bir zaman diyaloglarının kopmadığını, referandum sürecinde zayıflayan diyaloğun yeniden eskisine dönmesi için görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Ankara ve Erbil arasında yoğun görüşmelerin olduğunu belirten Barzani,” Temennimiz Türkiye ile iyi ilişkileri yerinden kurmaktır” dedi. Neçirvan Barzani, Bağdat’la görüşmelerin […]

Barzani’den Türkiye açıklaması
  • 9 Ocak 2018 14:00

İhsan Kaçar – Kürdistan Federe Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani; Bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye ile hiç bir zaman diyaloglarının kopmadığını, referandum sürecinde zayıflayan diyaloğun yeniden eskisine dönmesi için görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Ankara ve Erbil arasında yoğun görüşmelerin olduğunu belirten Barzani,” Temennimiz Türkiye ile iyi ilişkileri yerinden kurmaktır” dedi.

Neçirvan Barzani, Bağdat’la görüşmelerin devam ettiğini, Bağdat yönetiminin Kürt bölgesinde 1 milyon 400 kişinin maaşlarını daha göndermediklerini ifade etti.