Artık Türkiyede, Mesud Barzani’nin fotoğrafını bulundurmak yasak!

İznews / Haber Merkezi – Ağrı’da sosyal medya hesaplarında Türkiye’nin Afrine yönelik operasyonunu protesto ettikleri gerekçesiyle  27 kişinin gözaltına alındı. Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “gözaltına alınan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, terör örgütünü simgeleyen bez parçaları, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman (kitap, gazete ve dergi,) ele geçirilmiş olup, şahısların İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam […]

Artık Türkiyede, Mesud Barzani’nin fotoğrafını bulundurmak yasak!
  • 1 Şubat 2018 09:29
  • 1 Şubat 2018 12:24

İznews / Haber Merkezi – Ağrı’da sosyal medya hesaplarında Türkiye’nin Afrine yönelik operasyonunu protesto ettikleri gerekçesiyle  27 kişinin gözaltına alındı.

Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “gözaltına alınan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, terör örgütünü simgeleyen bez parçaları, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman (kitap, gazete ve dergi,) ele geçirilmiş olup, şahısların İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam etmektedir” denildi.

Yapılan ev aramalarında, Mesud Barzanin fotoğrafı, Irak Kürdistan bayrağı ve Basnews gazetesi “terör” örgütünün örgütsel dökümanları olarak gösterilmesi ve yasaklanması dikkat çekti.