Almanya’da yaşayan iş adamının 2 çocuğu da başkasının çıktı

Haber Merkezi- Almanya’da yaşayan iş adamı 32 yaşındaki Y.E., eşi B.E.’den boşandıktan sonra 2 çocuğu için “soybağının reddi” davası açınca hayatının şokunu yaşadı. Davada 6 ve 8 yaşındaki kardeşlere yapılan DNA testinde, yıllardır büyüttüğü çocukların Y.E.’den değil,farklı 2 erkekten olduğu ortaya çıktı. Alman yasalarına göre, 2 çocuğu evlatlıktan çıkaran Y.E., Türk yasalarına göre de çocukların […]

Almanya’da yaşayan iş adamının 2 çocuğu da başkasının çıktı
  • 21 Şubat 2018 08:22
  • 21 Şubat 2018 08:53

Haber Merkezi- Almanya’da yaşayan iş adamı 32 yaşındaki Y.E., eşi B.E.’den boşandıktan sonra 2 çocuğu için “soybağının reddi” davası açınca hayatının şokunu yaşadı. Davada 6 ve 8 yaşındaki kardeşlere yapılan DNA testinde, yıllardır büyüttüğü çocukların Y.E.’den değil,farklı 2 erkekten olduğu ortaya çıktı. Alman yasalarına göre, 2 çocuğu evlatlıktan çıkaran Y.E., Türk yasalarına göre de çocukların nüfusundan düşürülmesi için tenfiz davası açtı.

DHA’nın haberine göre, Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan ve hazır gıda ürünleri ticareti yapan işadamı Y.E., kendisiyle aynı yaştaki B.E. ile 2007 yılında hayatını birleştirdi. Zaman içinde çiftin anlaşmazlıkları,2 çocuk sahibi olmalarına rağmen artınca evlilikleri uzun sürmedi. Frankfurt Mahkemesi’nce açılan davada,çiftin boşanmasına karar verildi.

Boşanma davası kararının kesinleşmesinden sonra Y.E., çocuklarıyla ilgili duyduğu birtakım iddialar üzerine bu kez de “soybağının reddi” için yine Frankfurt’ta dava açtı. Açılan dava sonrasında mahkeme heyetinin kararıyla 6 ve 8 yaşında olan 2 çocuk için DNA testi yapıldı. Testin sonuçları ise Y.E. ve ailesini olduğu kadar mahkeme heyetini de şaşkına çevirdi. Test sonrasında, yıllarca evladı olarak bakımlarını üstlendiği 2 çocuğun Y.E.’den değil; farklı 2 erkekten olduğu saptandı. Ortaya çıkan bu gerçek üzerine mahkeme, Almanya yasalarına göre, çocukların Y.E.’nin nüfusundan düşürülmesine karar verdi. Çocuklar da anneleriyle birlikte hayatlarını sürdürmeye başladı.