Alman vekiller Suriye’ye gitti, tartışmalar başladı

Haber Merkezi | Almanya’da göçmen ve İslam karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist “Almanya için Alternatif Partisi”nden (AfD) bir grup milletvekilinin Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmesi için Şam’a yaptığı ziyaret, Alman siyasetinde yoğun tartışmalara yol açtı. Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, bugün yaptığı açıklamada, “Suriye rejimi her gün ne kadar insanlık dışı davrandığını gösteriyor.” dedi. […]

Alman vekiller Suriye’ye gitti, tartışmalar başladı
  • 8 Mart 2018 10:03
  • 8 Mart 2018 11:09

Haber Merkezi | Almanya’da göçmen ve İslam karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist “Almanya için Alternatif Partisi”nden (AfD) bir grup milletvekilinin Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmesi için Şam’a yaptığı ziyaret, Alman siyasetinde yoğun tartışmalara yol açtı.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, bugün yaptığı açıklamada, “Suriye rejimi her gün ne kadar insanlık dışı davrandığını gösteriyor.” dedi. Sözcü Seibert; İdlib, Halep ve Doğu Guta’daki sivillerin durumuna değinerek “Bu acılar, Devlet Başkanı Beşar Esad tarafından emrediliyor ya da bu acıların yaşanmasına göze yumuluyor. Bu rejimle yakınlaşanlar kendi kendilerini diskalifiye ediyor demektir.” dedi.