Akşener’in Tunceli’deki ilk durağı Cemevi oldu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 13.30 sıralarında, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Milletvekili Aytun Çıray ile Aşık Veysel’in torunu, parti yöneticisi ve Genel Başkan Başdanışmanı Çiğden Turan ile birlikte Tunceli’ye geldi. Burada Cemevini ziyaret eden Akşener, girişte cemevi dedesi Ahmet Yurt ve diğer Alevi dedeleri tarafından karşılandı. Alevi Dedeler, […]

Akşener’in Tunceli’deki ilk durağı Cemevi oldu
  • 6 Ocak 2018 23:22
  • 6 Ocak 2018 23:28

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 13.30 sıralarında, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Milletvekili Aytun Çıray ile Aşık Veysel’in torunu, parti yöneticisi ve Genel Başkan Başdanışmanı Çiğden Turan ile birlikte Tunceli’ye geldi.

Burada Cemevini ziyaret eden Akşener, girişte cemevi dedesi Ahmet Yurt ve diğer Alevi dedeleri tarafından karşılandı. Alevi Dedeler, Meral Akşener’i, mum yakarak dilek dilediği bölüme davet ettiler. Daveti kabul ederek burada mum yakıp dilek dileyen Akşener, daha sonra Munzur Çayının manzarasını bir süre izledi.

Akşener cemevinin bahçesinde gezdiği sırada, CHP il kongresi için kentte bulunan Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’da yanına gelerek, bir süre sohbet etti. CHP Milletvekili Erol, Akşener’in cemevi ziyaretine eşlik etti.

Cemevi dedesi Ali Ekber Yurt, Akşener ve beraberindeki heyete yöresel zerfet yemeğinden ikram etti. Alevi geleneklerine göre bir Alevi dedesi yemek duası verdikten sonra, heyet üyelerine yemek ikramı yapılır.

Akşener, Tunceli’deki temaslarının ardından Elazığ’a geçti.