AB’den, ABD’ye ticaret resti!

İZNEWS/HABER MERKEZİ – Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas, yaptığı basın açıklamasıyla ABD Başkanı Donald Trump’ın AB’nin “Çok adaletsiz” ticaret politikaları izlediği yönündeki eleştirilerine yanıt verdi. Schinas, ticaret politikalarının “kazananı olmayan bir oyun” olmadığına dikkati çekerek AB’nin, ticaretin kazan-kazan şeklinde olabileceğine inandığını, ticaretin, açık ve adil olduğu gibi kurallara bağlı şekilde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. […]

AB’den, ABD’ye ticaret resti!
  • 29 Ocak 2018 18:08

İZNEWS/HABER MERKEZİ – Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas, yaptığı basın açıklamasıyla ABD Başkanı Donald Trump’ın AB’nin “Çok adaletsiz” ticaret politikaları izlediği yönündeki eleştirilerine yanıt verdi. Schinas, ticaret politikalarının “kazananı olmayan bir oyun” olmadığına dikkati çekerek AB’nin, ticaretin kazan-kazan şeklinde olabileceğine inandığını, ticaretin, açık ve adil olduğu gibi kurallara bağlı şekilde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Schinas, “İhracatımızın ABD’nin herhangi bir sınırlayıcı tedbirinden etkilenmesi durumunda AB, bu duruma hızlı ve uygun tepki göstermeye hazırdır.” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump, hafta sonu konuya ilişkin “AB ile çok sorunum olmuştu ve bu ticari açıdan değerlendirildiğinde çok büyük bir durum haline dönüşebilir. Biz ürünlerimizi oraya sokamıyoruz. Bu çok ama çok zor. Buna rağmen onlar bize ürünlerini vergisiz veya çok az vergilerle gönderiyor. Bu durum çok adaletsiz”ifadelerini kullanmıştı.