ABD’den son dakika açıklaması “Kürt güçler Afrine kayıyor, İŞİD’le savaş zorlaşıyor”

Haber Merkezi I ABD Dışişeri Bakanı, Afrine yönelik operasyon hakkında değerlendirmede bulundu Orta Doğu turunda olan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuveyt’te yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Afrin’e müdahalesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tillerson, harekatın ABD’nin öncülüğündeki koalisyonun IŞİD’le savaşından dikkatlerin dağılmasına ve uzaklaşmaya yol açtığını söyledi. Tillerson, Afrin’e yönelik operasyon için ”Bizim Suriye’nin doğusunda IŞİD’i yenmek için verdiğimiz […]

ABD’den son dakika açıklaması “Kürt güçler Afrine kayıyor, İŞİD’le savaş zorlaşıyor”
  • 13 Şubat 2018 18:20
  • 13 Şubat 2018 21:21

Haber Merkezi I ABD Dışişeri Bakanı, Afrine yönelik operasyon hakkında değerlendirmede bulundu

Orta Doğu turunda olan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuveyt’te yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Afrin’e müdahalesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tillerson, harekatın ABD’nin öncülüğündeki koalisyonun IŞİD’le savaşından dikkatlerin dağılmasına ve uzaklaşmaya yol açtığını söyledi.

Tillerson, Afrin’e yönelik operasyon için ”Bizim Suriye’nin doğusunda IŞİD’i yenmek için verdiğimiz savaştan uzaklaşmalara yol açtı” dedi. ABD Dışişleri Bakanı, harekatın, Suriye’nin doğusundaki Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Afrin’e kaymasına yol açtığını dile getirdi.