ABD-Rusya mürettebatı uzay istasyonundan geri döndü

Haber Merkezi I  ABD-Rusya mürettebatı uzay istasyonundan geri döndü Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (NASA) yapılan canlı yayında  iki ABD’li astronot ve bir Rus kozmonotu taşıyan bir kapsül beş buçuk aylık çalışma sonrasında bu sabah saatlerinde, yoğun kar yağışı altında Kazakistan’a indi. Rus uzay aracı Soyuz’da, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’nden Joe Acaba ve Mark Vande […]

ABD-Rusya mürettebatı uzay istasyonundan geri döndü
  • 28 Şubat 2018 09:21

Haber Merkezi I  ABD-Rusya mürettebatı uzay istasyonundan geri döndü

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (NASA) yapılan canlı yayında  iki ABD’li astronot ve bir Rus kozmonotu taşıyan bir kapsül beş buçuk aylık çalışma sonrasında bu sabah saatlerinde, yoğun kar yağışı altında Kazakistan’a indi.

Rus uzay aracı Soyuz’da, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’nden Joe Acaba ve Mark Vande Hei ve Rus uzay ajansı Roscosmos’dan Alexander Misurkin görev yaptı.

Üçlü, Dünya’nın yaklaşık 250 mil (400 km) üzerinde uçan 100 milyar dolarlık bir laboratuardaki ISS’ye beş buçuk ay geçirdi.

Dönen astronotların yerine NASA’nın 21 Mart’ta, Andrew Feustel ve Richard Arnold ve Roscosmos’dan Oleg Artemyev’i, uzay istasyonuna göndereceği açıklandı.