ABD, IŞİD ile ilişkili grupları terör örgütleri listesine aldı

Haber Merkezi | ABD Dışişleri Bakanlığı, dünyanın farklı bölgelerinde IŞİD ile işbirliği içerisinde olduğu gerekçesiyle çeşitli grupları terör listesine aldı. Listeye alınan gruplar, IŞİD-Batı Afrika, IŞİD-Filipinler, IŞİD-Bangladeş,IŞİD -Somali, Jund ei-Halife-Tunus, IŞİD-Mısır ve Maute grubu olarak açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Yöneticisi Nathan Sales, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD’ın Suriye ve Irak dışındaki yapılanmalarının hedef […]

ABD, IŞİD ile ilişkili grupları terör örgütleri listesine aldı
  • 28 Şubat 2018 19:56

Haber Merkezi | ABD Dışişleri Bakanlığı, dünyanın farklı bölgelerinde IŞİD ile işbirliği içerisinde olduğu gerekçesiyle çeşitli grupları terör listesine aldı.

Listeye alınan gruplar, IŞİD-Batı Afrika, IŞİD-Filipinler, IŞİD-Bangladeş,IŞİD -Somali, Jund ei-Halife-Tunus, IŞİD-Mısır ve Maute grubu olarak açıklandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Yöneticisi Nathan Sales, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD’ın Suriye ve Irak dışındaki yapılanmalarının hedef alındığını kaydetti. Sales, “Bu gruplar ve ilişkili kişiler çok ciddi bir şekilde terör eylemlerine karışma riski içerisindedirler. Bu grupların terör listesine alınması ABD güvenlik güçleri ve diğer ülkelere yardımcı olacaktır.” ifadesini kullandı.