ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: Türkiye’ye Bir Açıklama Borcumuz Var

Kanada’dan ülkesine dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye’nin, Suriye sınır hattında kurulacak olan ordu ile ilgili çekincelerinin olduğunu ve Türkiye’nin bu konudaki tepkilerini anladığını belirtti. Suriye’de 30 bin kişilik YPG ordusu kurulması hakkında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, ABD’nin yeni bir ordu kurmayacağını belirterek, “Türkiye’ye bir açıklama borcumuz var” dedi. […]

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: Türkiye’ye Bir Açıklama Borcumuz Var
  • 18 Ocak 2018 08:42

Kanada’dan ülkesine dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye’nin, Suriye sınır hattında kurulacak olan ordu ile ilgili çekincelerinin olduğunu ve Türkiye’nin bu konudaki tepkilerini anladığını belirtti.

Suriye’de 30 bin kişilik YPG ordusu kurulması hakkında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, ABD’nin yeni bir ordu kurmayacağını belirterek, “Türkiye’ye bir açıklama borcumuz var” dedi.

Tillerson, ABD’nin Suriye’de terör örgütlerinden kurtarılan bölgelerde yerel unsurların güvenliği sağladığından emin olmaya çalıştığını da ifade etti.