87 yaşındaki kadının okuma yazma azmi gençlere taş çıkartıyor!

Haber Merkezi |  Rize’nin Çayeli ilçesinde ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında açılan kursa katılan 87 yaşındaki Bahriye Çelen okuma yazma öğrenme azmiyle takdir topladı. Haftanın 5 günü, günde 2 saat verilen kursa 150 kişi katıldı. Kursta en çok ilgiyi ise 3 çocuk, 4 torun sahibi Bahriye Çelen görüyor. İlerleyen yaşına rağmen sırtına aldığı okul çantası ile […]

87 yaşındaki kadının okuma yazma azmi gençlere taş çıkartıyor!
  • 9 Mart 2018 16:14
  • 9 Mart 2018 16:31

Haber Merkezi |  Rize’nin Çayeli ilçesinde ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında açılan kursa katılan 87 yaşındaki Bahriye Çelen okuma yazma öğrenme azmiyle takdir topladı. Haftanın 5 günü, günde 2 saat verilen kursa 150 kişi katıldı. Kursta en çok ilgiyi ise 3 çocuk, 4 torun sahibi Bahriye Çelen görüyor. İlerleyen yaşına rağmen sırtına aldığı okul çantası ile her gün kursa gidip gelen Çelen, sıkı çalışarak kısa sürede okuma yazmayı öğrenmek istiyor.

DHA’nın haberine göre, okula gidemediği için okuma yazma öğrenemediğini anlatan Bahriye Çelen, “Zamanında okula gitme imkanları yoktu. Biz de köyde yaşardık. Okuma yazma öğrenemedik. Okuyup yazabilmeyi isterdim, ama olmadı. Allah’ın yardımı ile kısa sürede öğreneceğime inanıyorum” dedi. Öğretmen Fethiye Çelik de Bahriye Çelen’in çok ilgili ve azimli olduğunu belirterek, “Okumanın yaşı yok. Bunu bir kez daha gördük. Mayıs ayının sonuna kadar kurslar devam edecek. İnşallah okuma yazmayı öğrenerek belgesini tüm arkadaşları ile birlikte alacak” ifadelerini kullandı.