Başbakan Yıldırım açıkladı: Irak’a operasyon olacak mı?

Haber Merkezi |  Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Irak’a operasyon olacak mı? sorusuna  yanıt verdi.  Başbakan Binali Yıldırım, Irak’ta PKK’ya operasyon olacak mı? sorusuna, “Irak hükümetiyle temas halindeyiz”ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: “Kuzey Irak bölgesine sürekli, ne zaman ihtiyaç duyulsa o zaman operasyonlar yapılıyor. Bu konuda […]

Başbakan Yıldırım açıkladı: Irak’a operasyon olacak mı?
  • 9 Mart 2018 14:28

Haber Merkezi |  Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Irak’a operasyon olacak mı? sorusuna  yanıt verdi.  Başbakan Binali Yıldırım, Irak’ta PKK’ya operasyon olacak mı? sorusuna, “Irak hükümetiyle temas halindeyiz”ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: “Kuzey Irak bölgesine sürekli, ne zaman ihtiyaç duyulsa o zaman operasyonlar yapılıyor. Bu konuda Irak hükümetiyle de yakın temas halindeyiz. Gerek DEAŞ’ın tamamen bölgede yok edilmesi gerekse PKK’nın yok edilmesi konusunda… Ümit ederim ki yakın bir gelecekte, önümüzdeki dönemde daha iyi bir iş birliği geliştirmiş oluruz. Şeker fabrikalarının kapatılacağı konusunda açıklama yapan Başbakan Yıldırım, “Bu özelleştirmede bütün çalışanların hakları sonuna kadar korunuyor. Fabrikasında 5 yıl çalışma garantisi var. Bu tercihi çalışanın kendisi yapacak. Bu fabrikalar en az 5 sene üretim yapacak. Kapatılmayacak. Fabrikaların değerli arsaları var, satılıyor iddiaları da külliyen yalandır. Bunun doğrusu, fabrikanın ihtiyacı kadar arsa verilecektir. Ayrıca bir fabrika üretim yapmazsa teminatı nakde çevrilecek ve devam edilecek. Şeker fabrikaları özelleştirilince kapatılacakmış, şeker pancarı üretimi yok olacakmış, azalacakmış. Bütün bunlar yalan dolan. Buradan açıkça söylüyorum. Bu fabrikalar daha fazla kapasiteyle çalışacak, daha çok pancar üretimiz bu işten yararlanacak.”