AK PARTİ’li Kadın yöneticilerden ilginç açıklamalar

AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair ilginç açıklamalar geldi. Döğücü ve Oruç artış gösteren kadın şiddetinin gündeme gelmesinden rahatsız oldukları açıklamasında bulundular. AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, katıldığı bir etkinlikte kadına yönelik şiddetin gündemleşmesine tepki gösterdi. AK […]

AK PARTİ’li Kadın yöneticilerden ilginç açıklamalar
  • 9 Mart 2018 16:25
  • 9 Mart 2018 17:23

AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair ilginç açıklamalar geldi. Döğücü ve Oruç artış gösteren kadın şiddetinin gündeme gelmesinden rahatsız oldukları açıklamasında bulundular.
AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, katıldığı bir etkinlikte kadına yönelik şiddetin gündemleşmesine tepki gösterdi.

AK PARTİ’li Döğücü, “Son günlerde özellikle kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti, ezilmiş kadınları gündeme getirenleri esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor?” dedi.

Medyayı hedef aldı
AK PARTİ’li Döğücü’den sonra benzer bir açıklama da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı gazeteci Saadet Oruç’tan geldi. Kadına şiddeti istismar konusunun medya yer almasını eleştiren Oruç, medyanın kadına şiddet konusunda sorumsuz davrandığını ifade etti.

Oruç, “Bir de medya meselesi var. Ben gazetecilikten geldiğim için bu konuda da bir şeylerden bahsetmek istiyorum. Kadının toplumdaki yeri, medya meselesi diye konuştuğumuz zaman medya meselesi ayrı bir başlık altında incelememiz gereken bir konu oluyor. Medyada kadına karşı şiddetin körüklendiğini, adeta istismar konusu gibi medyanın burada oldukça sorumsuz bir yayın organlığı yaptığı da görülüyor. Belki bu kadın medya konusu buradaki konu başlıklarından bir tanesi değil ama medyada kadın bakışının, kadın dilinin geliştirilmesi de toplumdaki özellikle bu algının değişmesi anlamında da önemli olacak gibi görünüyor” şeklinde konuştu.