YÜZBAŞI BURAK AKIN NEDEN ‘BEN FETÖ ÜYESİYİM’ DEDİ?

15 Temmuz akşamı darbe girişiminden bulunan askerlere direnen ve bacağından vurulan Yüzbaşı Burak Akın’ın, emniyete gidip, ‘Ben FETÖ üyesiyim’ diye ifade vermesinin ardından, kendisi hakkında bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Yüzbaşı Akın hakkında bir soruşturma yürütüldüğü ve bu durumdan haberdar olduğu için emniyete gittiği belirtiliyor.

YÜZBAŞI BURAK AKIN NEDEN ‘BEN FETÖ ÜYESİYİM’ DEDİ?
  • 30 Aralık 2017 11:59
  • 30 Aralık 2017 12:00

 

Darbe girişimi sonrasında, Orgenerak Yaşar Güler’in Kara Kuvvetleri Komutanı olması sonrasında, yanındaki askerleri revize ettiği ve 15 Temmuz akşamı bacağından vurulan ve kahraman ilan edilen Yüzbaşı Burak Akın’ı başka bir göreve verdiği iddialar arasında.

 

Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde, Gülen Cemaati’nin TSK içerisindeki yapılanmasına ilişkin çalışmaların devam ettiği ve bu yapının ankesörlü telefonlar aracılığı ile irtibat sağladığı öne sürüldü. Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada ise, üst düzey komutanların yanında görevli özel kalem müdürleri başta olmak üzere çok sayıda rütbeli askerin takibe alınması sonrasında, Yüzbaşı Burak Akın’ın da örgütle irtibatlı olduğu öne sürüldü.

 

“HAKKINDAKİ SORUŞTURMAYI ÖĞRENDİ İDDİASI”

Öte yandan, Yüzbaşı Burak Akın, kendisi hakkında bir soruşturma yürütüldüğünü öğrendiği iddia edilirken, bu soruşturmanın kendi lehine sonuçlanması için ‘itirafçı’ olduğu öne sürülüyor.