Zırhlı araç 3 kişiyi ezdi!

İZNEWS/ HABER MERKEZİ – Son dönemlerde meydana gelen ve birçok sivilin ölümüyle sonuçlanan zırhlı araç kazalarına bir yenisi daha eklendi. Şırnak’ın Cizre ilçesinde ’de seyir halindeki araca, zırhlı aracın çarpması sonucu 3 kişi ağır yaralandı. Cizre ilçesinin Konak Mahallesi’nde, seyir halinde olan Halit Alpkan’ın kullandığı araca, arkadan gelen zırhlı araç çarptı. Akşam saatlerinde yaşanan kazaya dair çevrede […]

 Zırhlı araç 3 kişiyi ezdi!
  • 24 Ocak 2018 09:42

İZNEWS/ HABER MERKEZİ – Son dönemlerde meydana gelen ve birçok sivilin ölümüyle sonuçlanan zırhlı araç kazalarına bir yenisi daha eklendi. Şırnak’ın Cizre ilçesinde ’de seyir halindeki araca, zırhlı aracın çarpması sonucu 3 kişi ağır yaralandı. Cizre ilçesinin Konak Mahallesi’nde, seyir halinde olan Halit Alpkan’ın kullandığı araca, arkadan gelen zırhlı araç çarptı. Akşam saatlerinde yaşanan kazaya dair çevrede bulunan bir iş yerinden elde edilen görüntülerde, yol kenarında bulunan Ural tipi zırhlı aracın birden İpek yoluna girmesiyle kaza meydana geliyor.

Zırhlı aracın çarpmasının ardından Alpkan kontrolündeki araç, karşı şeritte bulunan TIR’a çarparak duruyor. Zırhlı aracın çarptığı araç kullanılamaz hale gelirken, Araçta bulunan şoför Halit Alpkan ile birlikte babası Mehmet Sait Alpkan ve kardeşi Hişyar Alpkan ağır yaralandı. Ağır yaralanan 3 kişi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

2 yılda en az 23 ölüm 

Özellikli bölge illerinde polis ve askerlerin kullandığı zırhlı araçların neden olduğu kazalar nedeniyle son iki yıldır çok sayıda ölüm ve yaralanma yaşandı. İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) açıkladığı verilere göre, bölge illerinde son iki yılda en az 23 kişi zırhlı araçların çarpması sonucu yaşamını yitirdi, 34 kişi de yaralandı.