YPG: Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddiaları doğru değil

Haber Merkezi |  TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı Operasyon  28. Gününe girerken bölgeden sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Önceki gün bazı basın kuruluşlarından yer alan ‘Kürtler, TSK’ya karşı Şam’dan destek istedi’ haberine ilişkin YPG’de son dakika açıklaması geldi. Sputnik’e konuşan YPG Afrin Komutanı Rojhat Roj, Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Roj,” Bu iddialar doğru değildir. […]

YPG: Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddiaları doğru değil
  • 16 Şubat 2018 15:27
  • 16 Şubat 2018 15:41

Haber Merkezi |  TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı Operasyon  28. Gününe girerken bölgeden sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Önceki gün bazı basın kuruluşlarından yer alan ‘Kürtler, TSK’ya karşı Şam’dan destek istedi’ haberine ilişkin YPG’de son dakika açıklaması geldi.

Sputnik’e konuşan YPG Afrin Komutanı Rojhat Roj, Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Roj,” Bu iddialar doğru değildir. Rejimin (Suriye ordusu) Afrin’e gireceği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuyla ilgili bizle rejim arasında herhangi bir anlaşmamız ve görüşmemiz dahi olmamıştır. Afrin’in savunulması için Şimdiye kadar hiçbir güçten bize silah ve başka yardımlar gelmedi. Afrin halkı 8 gündür kendi imkanlarıyla direniyor. Sonuna kadar direneceğiz” dedi.