Vatan Şaşmaz Soruşturmasında Flaş Gelişme!

Beşiktaş’taki lüks otelde Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra aynı silahla intihar eden eski manken Filiz Aker dosyası takipsizlik kararıyla sonuçlandı. Cinayete ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, cinayetin işlenmesinde Filiz Aker’e yardım eden ya da azmettiren birinin varlığına dair bulguya rastlanılmadığını, olayın tek faili olan Filiz Aker’in de hayatına son verdiği için soruşturma yapılamayacağına […]

Vatan Şaşmaz Soruşturmasında Flaş Gelişme!
  • 15 Ocak 2018 13:47
  • 15 Ocak 2018 14:48

Beşiktaş’taki lüks otelde Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra aynı silahla intihar eden eski manken Filiz Aker dosyası takipsizlik kararıyla sonuçlandı. Cinayete ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, cinayetin işlenmesinde Filiz Aker’e yardım eden ya da azmettiren birinin varlığına dair bulguya rastlanılmadığını, olayın tek faili olan Filiz Aker’in de hayatına son verdiği için soruşturma yapılamayacağına karar vererek dosyayı kapattı.

Takipsizlik verilen soruşturma dosyasında çarpıcı bilgilere yer verildi. Filiz Aker’in telefonunda yapılan incelemede olaydan yaklaşık 1 ay kadar önce Aker’in telefonunun arama motorundan, “Siyanür”, “Organ bağışı hangi hastanelerde yapılıyor”, “Kadavra bağışı nasıl yapılır?”, “Ölünce vücut neden ağırlaşıyor”, “Ölü insanın vücudu neden sertleşir”, “Silah askıları nerede satılıyor” ve “Korse silah kılıfı” aramaları yaptığı ortaya çıktı.

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017’de Beşiktaş’taki Conrad The Bosphorus Oteli’nin 1130 numaralı odasında eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmüştü. Şaşmaz’ı dört kurşunla öldüren Aker, aynı silahla intihar etmişti.