“Ülkemizi diplomasiyi hamasete kurban etmeyeceğiz”

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, olası Afrin operasyonuna ilişkin “Ülkemizin güvenliğini tehdit edecek adımlara cesaretle karşı koymak zorundayız. Karşı çıkacağız ama bunları yaparken diplomasiyi hamasete kurban etmeyeceğiz” dedi. CHP MYK’sı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, basın toplantısı yaparak açıklamalarda bulundu. Olası Afrin operasyonu hakkında da değerlendirmede bulunan Bülent Tezcan “Sınır […]

“Ülkemizi diplomasiyi hamasete kurban etmeyeceğiz”
  • 17 Ocak 2018 17:33
  • 17 Ocak 2018 17:48

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, olası Afrin operasyonuna ilişkin “Ülkemizin güvenliğini tehdit edecek adımlara cesaretle karşı koymak zorundayız. Karşı çıkacağız ama bunları yaparken diplomasiyi hamasete kurban etmeyeceğiz” dedi.
CHP MYK’sı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, basın toplantısı yaparak açıklamalarda bulundu. Olası Afrin operasyonu hakkında da değerlendirmede bulunan Bülent Tezcan “Sınır bölgelerimizde Suriye, Kuzey Irak’ta ülkemizin güvenliğini tehdit edecek adımlara cesaretle karşı koymak zorundayız. Türkiye’nin sınırları içinde tehdit edecek şekilde destek veren müttefiklik anlayışı tebrik edilemez. Karşı çıkacağız ama bunları yaparken diplomasiyi hamasete kurban etmeyeceğiz. Bunu dinamitlerseniz Türkiye’nin güvenliğini tehdit altına sokarsınız demiştik. Birileri dışarıda kendi hesabını yapabilir. Aklına gelince milli ve yerli lafını hovardaca kullanamazsın. Bölgedeki yapılanmanın can suyunu senin bu uygulamalarından aldı”şeklinde konuştu.

OHAL’in altıncı kez uzatılması hazırlığının yapıldığını bildiren Bülent Tezcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “OHAL’i i altıncı kez uzatmanın hazırlığını yapıyorlar. Parlamentoya bunu indirecekler. Bu iktidar uyuşturucu, bonzai bağımlısı gibi OHAL bağımlısı olmuşlardır. Bu milleti cendere altında tutmaktadır. Parlamento kendi işlevini haklı ve doğru noktada tutmak istiyorsa yetkilerine sahip çıkmalıdır. Bu sıkışmışlığın içinde vatandaş kendisini yaktı Meclis önünde. Onu yakan OHAL düzeni. AK Parti iktidarının 2018’de Türkiye’ye layık gördüğü tablo bu tablodur. Bu milletin ayıbı değildir iktidarın ayıbıdır. Bu ayıp OHAL’i i uzatmaya oy verecek olan milletvekillerinin ayıbıdır.”