Türkiye’nin EURO 2024 sloganı açıklandı

Türkiye’nin adaylık çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası logo ve sloganı tanıtım toplantısı yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Kulüpler Birliği Vakfı ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Şenes Erzik’in […]

Türkiye’nin EURO 2024 sloganı açıklandı
  • 19 Ocak 2018 14:06

Türkiye’nin adaylık çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası logo ve sloganı tanıtım toplantısı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Kulüpler Birliği Vakfı ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Şenes Erzik’in katıldığı tanıtım toplantısı Riva TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi. 2808 slogan ve 864 logo arasından yapılan seçimin ardından “Birlikte Paylaşalım” sloganına karar verildi. Logoda ise kalp, futbol topu, topun üzerinde yıldız ve 2024’ü temsil eden ’24 rakamı’ yer alıyor.

Sloganda anlatım bozukluğu Var

Logonun ve sloganın açıklanmasından sonra slogandaki anlatım bozukluğu herkesin dikkatini çekti. Özellikle sosyal medyada bu durum epey gündem oldu. Yeni slogan ‘Birlikte paylaşalım’ diye açıklandı. Ancak paylaşmak eylemi en az iki kişiyle yapıldığı için ‘birlikte’ kelimesini zaten içeriyor. Türkçede bu tür hatalı kullanım anlatım bozukluğu olarak kabul ediliyor.