Trump, Washington’da askeri geçiş töreni istiyor

İznews/ Haber Merkezi- ABD Başkanı Donald Trump başkent Washington’da görkemli bir geçit töreni yapılması için Pentagon’a talimat verdi. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında gerçekleştirdiği Fransa ziyareti sırasında Fransa’nın gerçekleştirdiği askeri geçit törenine hayranlığını gizlemeyen Trump, benzer bir törenin ABD’de de yapılması gerektiğini vurgulamıştı. Demokratlar tarafından “otokratik” uluslar tarafından gerçekleştirilen gösterilere özenmekle suçlanan Trump, bu suçlamalara rağmen […]

Trump, Washington’da askeri geçiş töreni istiyor
  • 7 Şubat 2018 09:29
  • 7 Şubat 2018 10:05

İznews/ Haber Merkezi- ABD Başkanı Donald Trump başkent Washington’da görkemli bir geçit töreni yapılması için Pentagon’a talimat verdi.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında gerçekleştirdiği Fransa ziyareti sırasında Fransa’nın gerçekleştirdiği askeri geçit törenine hayranlığını gizlemeyen Trump, benzer bir törenin ABD’de de yapılması gerektiğini vurgulamıştı.

Demokratlar tarafından “otokratik” uluslar tarafından gerçekleştirilen gösterilere özenmekle suçlanan Trump, bu suçlamalara rağmen törenlerin yapılması için talimat verdi.

ABD’de de bu tür törenler genellikle savaş sonrası zafer kutlamaları amacıyla gerçekleştirilir.