Trump: “Ben Faşist Değilim”

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Başkanı Donald Trump, Haiti ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için “bok çukuru ülkelerinin insanları” dediği yönünde çıkan haberlere karşı, “ben Raşist (İnsan ırklarının renk ve fiziki şekil esas alınarak birbirlerinden üstünlüğünü temel alan Irkçılık felsefesini benimsemiş kişilere verilen addır. Irkçı insanların göstermiş olduğu bu tutuma ise “ırkçılık” adı verilmektedir) değilim, […]

Trump: “Ben Faşist Değilim”
  • 15 Ocak 2018 15:03
  • 15 Ocak 2018 15:43

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Başkanı Donald Trump, Haiti ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için “bok çukuru ülkelerinin insanları” dediği yönünde çıkan haberlere karşı, “ben Raşist (İnsan ırklarının renk ve fiziki şekil esas alınarak birbirlerinden üstünlüğünü temel alan Irkçılık felsefesini benimsemiş kişilere verilen addır. Irkçı insanların göstermiş olduğu bu tutuma ise “ırkçılık” adı verilmektedir) değilim, açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump, Afrika, El Salvador ve Haiti’yi kast ederek, “bu bok çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?” cümlesini sarf etmiş, Washington Beyaz Saray ise bir yalanlama yayımlamamıştı.