Suriye’den İran’a ticari ayrıcalık

Suriye Başbakanı İmad Hamis, Şam yönetimiyle bir araya geldi. Ekonomik  yatırımların masaya yatırıldığı görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan İmad Hamis, İran’ın ülkesinin ekonomik faaliyetleri ve yeniden yapılanması projelerine katılmasının sevindirici olduğunu belirtti. Hamis, İran’ın tüm projelerde öncellikte olacağını ve İranlı firmaların Suriye pazarına girmeleri ve imar faaliyetlerine katılmaları için bazı tedbirler aldıklarını söyledi. Hamis, İran […]

Suriye’den İran’a ticari ayrıcalık
  • 6 Ocak 2018 15:07
  • 6 Ocak 2018 15:12

Suriye Başbakanı İmad Hamis, Şam yönetimiyle bir araya geldi. Ekonomik  yatırımların masaya yatırıldığı görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan İmad Hamis, İran’ın ülkesinin ekonomik faaliyetleri ve yeniden yapılanması projelerine katılmasının sevindirici olduğunu belirtti. Hamis, İran’ın tüm projelerde öncellikte olacağını ve İranlı firmaların Suriye pazarına girmeleri ve imar faaliyetlerine katılmaları için bazı tedbirler aldıklarını söyledi.

Hamis, İran milletinin her zaman liderlerinin hikmeti ile düşmanın komploları suya düşürmeyi başardığını ifade etti. Hamis, İran’daki son günlerde baş gösteren bazı kargaşaların Amerika, Siyonistler ve onların bölgedeki uydularının tahrik ve desteği ile olduğun söyledi.