Stockholm’de Patlama: 1 Kişi Öldü

Sabah saat 11:00 sıralarında İsveç’in başkenti Stockholm’un Huddinge Belediyesine bağlı, Vårby Gård Mahallesi’nde bulunan metro çıkışında patlama meydana geldi. 60 yaşındaki bir erkek yaşamını yitirdi. Meydana gelen patlama sonrasında 1 kişi yaşamını yitirirken, 45 yaşındaki biri de yaralandı. Yaralanan kişi hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı. Polisi yoğun güvenlik önlemi aldığı patlama bölgesinde, olay yeri inceleme […]

Stockholm’de Patlama: 1 Kişi Öldü
  • 7 Ocak 2018 15:45
  • 7 Ocak 2018 17:57

Sabah saat 11:00 sıralarında İsveç’in başkenti Stockholm’un Huddinge Belediyesine bağlı, Vårby Gård Mahallesi’nde bulunan metro çıkışında patlama meydana geldi. 60 yaşındaki bir erkek yaşamını yitirdi.

Meydana gelen patlama sonrasında 1 kişi yaşamını yitirirken, 45 yaşındaki biri de yaralandı. Yaralanan kişi hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı. Polisi yoğun güvenlik önlemi aldığı patlama bölgesinde, olay yeri inceleme ekipleri ve bomba uzmanları çalışma başlattı.

İsveç’te yayın yapan SVT televizyonuna konuşan Malek isimli görgü tanığı ‘Büyük bir patlama sesi ile irkildim, artık yaşadığımız bölge güvenli değil’ dedi.

Olayın neden kaynaklandığına dair, daha henüz resmi bir açıklama yapılmadı.