Sınavda başarılı oldu ama iş belgesi verilmedi

KHK ile görevden alınan ve daha sonra, İşyeri Hekimliği sınavına giren Hak ve Adalet Platformu Sözcüsü, Mazlum Der eski Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, başarılı olmasına rağmen kendisine belgesi verilmedi. Sınavı yapan Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gergerlioğlu’na ,”17 Aralık 2017 Tarihli İSG Sınavından başarılı oldunuz. Ancak bankaya […]

Sınavda başarılı oldu ama iş belgesi verilmedi
  • 13 Ocak 2018 18:40
  • 13 Ocak 2018 21:23

KHK ile görevden alınan ve daha sonra, İşyeri Hekimliği sınavına giren Hak ve Adalet Platformu Sözcüsü, Mazlum Der eski Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, başarılı olmasına rağmen kendisine belgesi verilmedi.

Sınavı yapan Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gergerlioğlu’na ,”17 Aralık 2017 Tarihli İSG Sınavından başarılı oldunuz. Ancak bankaya bildirilmenizle ilgili işlemler yürütülmekte olan incelemenin tamamlanmasına mütakip sonuçlanacaktır” şeklinde mesaj gönderildi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu karşılaştığı duruma Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “KHK’lılara zulüm devam ediyor. Sınava girdim kazandım, ‘bekle bakalım’ diyor, insafına kalmış, gecen sınav böyle şey yoktu, KHK’lı olmayan başarılılara onay veriliyor. Eskiden başörtülüye yapılınca ayağa kalkan İslamcılarımızın gıkı çıkmıyor, yazıklar olsun” diyerek hem kuruma, hem de bir dönem kendisiyle beraber baş örtüsü konusunda mücadele eden arkadaşlarının suskunluğuna tepki gösterdi.