SDF tarafından ele geçirilen araca ilişkin Maltepe Belediyesinden açıklama

İhsan Kaçar – Demokratik Suriye Güçleri (SDG) Doğu Deirezzor’da İŞİD’in elinden alınan bölgede İstanbul Maltepe Belediyesine ait araç ele geçirilmişti. Aracın video ve fotoğraflarının basına yansıması üzerine, Maltepe Belediyesi Hukuk Daire Başkanlığı, İŞİD tarafından kullanılan ve Deirezzor’da, Demokratik Suriye Güçleri (SDG) tarafından bulunan tanker hakkında açıklama yaptı; Açıklamada, “Suriye’deki tankerin belediyemizle ilgisi bulunmamaktadır. O bölgeye […]

SDF tarafından ele geçirilen araca ilişkin Maltepe Belediyesinden açıklama
  • 10 Ocak 2018 15:38
  • 17 Ocak 2018 00:23

İhsan Kaçar – Demokratik Suriye Güçleri (SDG) Doğu Deirezzor’da İŞİD’in elinden alınan bölgede İstanbul Maltepe Belediyesine ait araç ele geçirilmişti.

Aracın video ve fotoğraflarının basına yansıması üzerine, Maltepe Belediyesi Hukuk Daire Başkanlığı, İŞİD tarafından kullanılan ve Deirezzor’da, Demokratik Suriye Güçleri (SDG) tarafından bulunan tanker hakkında açıklama yaptı; Açıklamada, “Suriye’deki tankerin belediyemizle ilgisi bulunmamaktadır. O bölgeye nasıl götürüldüğüne dair herhangi bir bilgimiz yoktur. Konuya ilişkin adli mercilere gerekli tüm başvurular yapılmış olup, hukukçularımız tarafından yakından takip edilmektedir” denildi.