Rusya’dan yeni Suriye hamlesi!

Haber Merkezi |  Rusya’nın, Suriye’deki hava üssüne iki Su-57 uçağı gönderdiği bildiriliyor. Video görüntülerinde Moskova’nın, yeni nesil hayalet uçaklarından ikisi, Suriye’ye iniş yaparken görünüyor. Uçakların görüntüsü, Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı bir direniş olarak başlayan olayların, dağınık ve daha geniş bir alanda dış güçler arasındaki çatışmalara dönüştüğü dönemde, sosyal medyada ortaya çıktı. İran Dışişleri […]

Rusya’dan yeni  Suriye hamlesi!
  • 23 Şubat 2018 12:40

Haber Merkezi |  Rusya’nın, Suriye’deki hava üssüne iki Su-57 uçağı gönderdiği bildiriliyor. Video görüntülerinde Moskova’nın, yeni nesil hayalet uçaklarından ikisi, Suriye’ye iniş yaparken görünüyor. Uçakların görüntüsü, Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı bir direniş olarak başlayan olayların, dağınık ve daha geniş bir alanda dış güçler arasındaki çatışmalara dönüştüğü dönemde, sosyal medyada ortaya çıktı. İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Perşembe günü Suriye’de, bölgesel güçlerin de çatışmalara dahil olduğu, çok taraflı çatışma riskiyle ilgili uyarılarda bulundu ve “Savaş korkusu bölgemizde her yerde” dedi.

Söz konusu uçuş, tartışmaları alevlendirmiş, bunun üzerine bir İsrail savaş uçağı vurulmuş, ardından da İsrail, Suriye hava savunma sistemlerine ve İran’ın Suriye’deki üssüne hava saldırısı düzenlemişti.