Rusya’dan Suriye’deki ABD askeri için flaş açıklama!

Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Suriye’deki ABD askerlerinin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Lavrentyev, Suriye yönetiminin izni olmadığı sürece ABD askerlerinin bu ülkede bulunmaması gerektiğini belirtti. Lavrentyev, “Bizim duruşumuz kesinlikle açık. Amerikan askerleri bağımsız ülkenin topraklarında, bu ülkenin yönetiminin izni olmadan kalmamalı. Bu, kongreye (Suriye Ulusal Diyalog Kongresi) olumsuz etki yapabilir. Oysa biz […]

Rusya’dan Suriye’deki  ABD askeri için flaş açıklama!
  • 20 Ocak 2018 17:05

Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Suriye’deki ABD askerlerinin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Lavrentyev, Suriye yönetiminin izni olmadığı sürece ABD askerlerinin bu ülkede bulunmaması gerektiğini belirtti. Lavrentyev, “Bizim duruşumuz kesinlikle açık. Amerikan askerleri bağımsız ülkenin topraklarında, bu ülkenin yönetiminin izni olmadan kalmamalı. Bu, kongreye (Suriye Ulusal Diyalog Kongresi) olumsuz etki yapabilir. Oysa biz BM Güvenlik Konseyi (BMGK) daimi üyesi olarak ABD’nin Soçi forumuna gözlemci olarak katılmasını bekliyoruz” dedi.
Türk ve İranlı mevkidaşlarıyla görüştüğünü dile getiren Lavrentyev, “Görüşmenin başarılı geçtiğini düşünüyorum. Foruma katılacakların listesini onaylamayı başardık. Nihai onay kalıyor, bu da 1-2 gün sürer. Sonra kongre katılımcılarına ilgili davetler gönderilecek ve onların ulaşımı sağlanacak. Görüşmenin en önemli sonuçlarından biri de katılımcıların kongreyi belirlenen tarihte gerçekleştirmeye hazır olması” ifadelerini kullandı.