Rusya’dan İran ve Türkiye’ye flaş Suriye önerisi!

İznews/Haber Merkezi – Basın toplantısı düzenleyen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Putin’le yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ruhani, ”Rusya Devlet Başkanı ile konuştuğumuz konulardan biri de kendisinin üç ülkenin devlet başkanları olarak Suriye ve diğer bölgesel konularda yakın gelecekte bir zirve düzenlenmesi ihtiyacı hisettiğini söylemesi oldu” dedi. Ruhani’nin Putin’le telefon görüşmesinin ardından Tahran’dan yapılan ilk […]

Rusya’dan İran ve Türkiye’ye flaş Suriye önerisi!
  • 6 Şubat 2018 17:03
  • 6 Şubat 2018 17:04

İznews/Haber Merkezi – Basın toplantısı düzenleyen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Putin’le yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ruhani, ”Rusya Devlet Başkanı ile konuştuğumuz konulardan biri de kendisinin üç ülkenin devlet başkanları olarak Suriye ve diğer bölgesel konularda yakın gelecekte bir zirve düzenlenmesi ihtiyacı hisettiğini söylemesi oldu” dedi.

Ruhani’nin Putin’le telefon görüşmesinin ardından Tahran’dan yapılan ilk açıklamada ise Suriye’de hükümetin ve halkın onayı alınmadan yabancı güçlerin bulunmasına iki liderin muhalefetlerini dile getirdikleri belirtildi. Açıklamaya göre Suriye’nin kuzeyindeki gerginliğin kimsenin yararına olmadığını ifade eden Ruhani, tüm bölge ülkelerinin Suriye toprak bütünlüğüne saygı duymasını temenni etti.