“Rusya, İran rejimini desteklemeye devam ederse bedel öder”

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı H. R. McMaster, Rusya’nın İran rejimin desteklemeye devam etmesi durumunda ‘bedel’ ödeyeceğini söyledi. İran’da bir haftadır devam eden protestolara değinen McMaster, Rusya, ülke genelinde büyük felaketler yaratan İran yönetiminin tutumuyla yüzleşmesi gerektiğini belirtti. “Rusya bedel öder” ABD merkezli Voice of America isimli medya kuruluşuna konuşan McMaster, İran ve […]

“Rusya, İran rejimini desteklemeye devam ederse bedel öder”
  • 5 Ocak 2018 21:13

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı H. R. McMaster, Rusya’nın İran rejimin desteklemeye devam etmesi durumunda ‘bedel’ ödeyeceğini söyledi.

İran’da bir haftadır devam eden protestolara değinen McMaster, Rusya, ülke genelinde büyük felaketler yaratan İran yönetiminin tutumuyla yüzleşmesi gerektiğini belirtti.

“Rusya bedel öder”

ABD merkezli Voice of America isimli medya kuruluşuna konuşan McMaster, İran ve Kuzey Kore’nin nükleer silah programlarının ABD ve Rusya’nın çıkarlarına ters düştüğünü söyledi. Rusya’nın Ukrayna üzerindeki askeri baskıları ve batıdaki seçimlere karıştığı iddialarının ABD ve Rusya’nın ilişkilerini bozmaya yönelik olduğunu belirten McMaster, “Rusya’nın son zamanlardaki eylemleri, ABD ve Avrupa devletlerinin çıkarlarına ters düşecek gibi görünüyor. İran’a yardım etmek Rusya’nın hangi notada işine yarayabilir? Rusya İran’ı desteklemeye devam ederse bu eylemin bedelini ödeyecek” dedi.