Rakka’da toplu mezar bulundu

Haber Merkezi- Rakka ve çevresinin DAEŞ’ten kurtarılmasının ardından bölgede toplu bölgede bulunan toplu mezarlar da gün yüzüne çıkıyor. Rakka’nın batısında bulunan Remsan beldesinin DAEŞ’ten temizlenmesinin ardından evlerine dönen halk korkunç bir manzarayla karşılaştı. DAEŞ’liler tarafından infaz edilen Suriye askerleri ve sivil halka ait toplu mezar bulundu. Köylüler tarafından bulunan toplu mezar sivil savunma ekiplerince açıldı. […]

Rakka’da toplu mezar bulundu
  • 17 Şubat 2018 08:03
  • 17 Şubat 2018 01:41

Haber Merkezi- Rakka ve çevresinin DAEŞ’ten kurtarılmasının ardından bölgede toplu bölgede bulunan toplu mezarlar da gün yüzüne çıkıyor.

Rakka’nın batısında bulunan Remsan beldesinin DAEŞ’ten temizlenmesinin ardından evlerine dönen halk korkunç bir manzarayla karşılaştı. DAEŞ’liler tarafından infaz edilen Suriye askerleri ve sivil halka ait toplu mezar bulundu.

Köylüler tarafından bulunan toplu mezar sivil savunma ekiplerince açıldı. Açılan toplu mezarda kişinin cesedine ulaşıldı. Cesetler kimlik teşhisi için Halep’te bulunan askeri hastaneye kaldırıldı.

Suriye hükümetine bağlı sivil savunma ekipleri daha önce de Rakka’nın yakınlarında bu Vavi beldesinde toplu mezar bulmuştu. Buradaki mezarda 115 kişinin cesedine ulaşılmıştı.