Paris’te Erdoğan’a protesto!

Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı protesto etti. FEMEN’in Fransa örgütlenmesi, Erdoğan’ın ziyareti öncesi Türkiye’de erişim engeli getirilen Twitter hesabı @Femen_France’tan, protestonun ‘kadın hakları, LGBT hakları, basın özgürlüğü ve Kürt hakları’ için yapıldığını belirtti. FEMEN’in Türkiye’deki Twitter hesabı protestoyu şöyle paylaştı: […]

Paris’te Erdoğan’a protesto!
  • 6 Ocak 2018 00:26
  • 6 Ocak 2018 01:46

Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı protesto etti.

FEMEN’in Fransa örgütlenmesi, Erdoğan’ın ziyareti öncesi Türkiye’de erişim engeli getirilen Twitter hesabı @Femen_France’tan, protestonun ‘kadın hakları, LGBT hakları, basın özgürlüğü ve Kürt hakları’ için yapıldığını belirtti. FEMEN’in Türkiye’deki Twitter hesabı protestoyu şöyle paylaştı:

@FEMEN_Turkey
Erdoğan bugün Fransız mevkidaşı Macron ile öğle yemeğinde buluştu. Erdoğan’ın yiyip bitirdiği şeyler: Kadın hakları, eşcinsel hakları, Kürt hakları, gazeteci hakları! #FEMEN

Erdoğan’a ilk protestoyu Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü düzenlemişti.

Erdoğan’ın ziyareti öncesinde, yeni yıl nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Macron, “Otoriter rejimlerin ortadan kaldırdığı ilk özgürlük basın özgürlüğüdür” diyerek, Türkiye’yi örnek göstermişti. Macron buna karşılık sonuç almak amacıyla diyalogun kesilmemesi gerektiğini belirtmişti. Türkiye’de çok sayıda gazetecinin tutuklu olduğunu vurgulayan Macron, konuyu Erdoğan ile görüşmesinde gündeme getireceğini söylemişti. Erdoğan’ın ziyareti öncesinde, yeni yıl nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Macron, “Otoriter rejimlerin ortadan kaldırdığı ilk özgürlük basın özgürlüğüdür” diyerek, Türkiye’yi örnek göstermişti. Macron buna karşılık sonuç almak amacıyla diyalogun kesilmemesi gerektiğini belirtmişti. Türkiye’de çok sayıda gazetecinin tutuklu olduğunu vurgulayan Macron, konuyu Erdoğan ile görüşmesinde gündeme getireceğini söylemişti.