Nadal’dan harika başlangıç

Avustralya Açık’ın ilk tur maçında dünya 1 numarası Rafael Nadal, Dominikli tenisçi Victor Estrella Burgos’u üç sette de mağlup ederek adını bir üst tura yazdırdı. Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık’ta muhteşem bir oyun ortaya koyan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 37 yaşındaki rakibi Victor Estrella Burgos karşısında üç setide 6-1 kazanarak bir üst […]

Nadal’dan harika başlangıç
  • 15 Ocak 2018 17:19
  • 15 Ocak 2018 17:48

Avustralya Açık’ın ilk tur maçında dünya 1 numarası Rafael Nadal, Dominikli tenisçi Victor Estrella Burgos’u üç sette de mağlup ederek adını bir üst tura yazdırdı.

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık’ta muhteşem bir oyun ortaya koyan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 37 yaşındaki rakibi Victor Estrella Burgos karşısında üç setide 6-1 kazanarak bir üst tura çıktı. Turnuva öncesi fiziki olarak hazır olmadığı düşünülen Nadal, hakkındaki bu soru işaretlerini de kaldırmış oldu. 1 saat 34 dakika süren mücadele sonrası açıklamalarda bulunan dünya 1 numarası, ” Tenisi ve rekabeti seviyorum. Grand Slam’in en büyük ve tarihi geçmişi olan kortlarda bulunmayı seviyorum. Bunlar benim için motivasyon kaynağı. Avustralya’da Rod Laver Arena’da kalabalığın önüne çıkmak büyük gurur” dedi.

Rafel Nadal, geçtiğimiz yılın finalisti olarak katıldığı Avustralya Açık’ın ikinci turunda dünya 52 numarası Leonardo Mayer ile karşılaşacak.