Muhalefetten uyarı: Afrin El Bab gibi değildir seni kefenle karşılayanları gönder

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yaptı. Burada gündeme ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Afrin uyarısında bulundu. Afrin’e operasyonu konusunda değerlendirmede  bulunan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin başına bütün bu olayları açan da bu hükümettir. Afrin’le ilgili konuşuyorlar. Afrin El Bab gibi değildir. El Bab’da uluslararası uzlaşma vardı. Amerika’nın da Rusya’nın da Suriye’nin de kabulü vardı. […]

Muhalefetten uyarı: Afrin El Bab gibi değildir seni kefenle karşılayanları gönder
  • 19 Ocak 2018 15:41

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yaptı. Burada gündeme ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Afrin uyarısında bulundu. Afrin’e operasyonu konusunda değerlendirmede  bulunan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin başına bütün bu olayları açan da bu hükümettir. Afrin’le ilgili konuşuyorlar. Afrin El Bab gibi değildir. El Bab’da uluslararası uzlaşma vardı. Amerika’nın da Rusya’nın da Suriye’nin de kabulü vardı. 72 şehidiğimiz vardı. Önce siz diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Gerek Akar’ın gerek Fidan’ın çabaları kaydadeğerdir. Diplomasi sonuna kadar zorlanmalı. Hava desteği almadan girilecek bir Afrin büyük maliyetlere yol açar. Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya gönderme. Ondan sonra mücadele edeceksen edeceksin. Özellikle de iktidar sahiplerinin çok iyi bilmesi lazım” şeklinde konuştu.

CHP lideri ayrıca OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına tepki göstererek “OHAL’i kaldırın, FETÖ ile mücadele için kanun mu gerekiyor, el birliği ile yapalım. Gerekirse 24 saat çalışırız” dedi.