Libya’da Cami Önünde Patlama, 33 Ölü

İZNEWS / HABER MERKEZİ – Libya’nın Bingazi kentinde iki otomobilin patlatılması sonucu en az 33 kişinin öldü, onlarca kişi yaralandı. İlk patlama, Bingazi’nin merkez Al Salmani semtindeki bir camide akşam namazı kılan insanlara yönelik gerçekleşti. Sağlık ve güvenlik ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte sokağın karşı tarafında park edilmiş bir Mercedes’ten ikinci ve ilk patlamaya göre daha […]

Libya’da Cami Önünde Patlama, 33 Ölü
  • 24 Ocak 2018 09:06
  • 24 Ocak 2018 13:24

İZNEWS / HABER MERKEZİ – Libya’nın Bingazi kentinde iki otomobilin patlatılması sonucu en az 33 kişinin öldü, onlarca kişi yaralandı.

İlk patlama, Bingazi’nin merkez Al Salmani semtindeki bir camide akşam namazı kılan insanlara yönelik gerçekleşti. Sağlık ve güvenlik ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte sokağın karşı tarafında park edilmiş bir Mercedes’ten ikinci ve ilk patlamaya göre daha güçlü bir patlama gerçekleşti ve can kayıplarının büyük bölümü bu patlamada yaşandı.

2014 yılından bu yana iç savaş etkilerinin son bulduğu Libya’da dün meydana gelen patlamalar sonrası toplumda ciddi tedirginlik meydana geldi.