Kadın Hikayeleri- Sosyologdu, balıkçı oldu

Haber Merkezi  I  Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 2013 yılından mezun olan Ayça Avuloğlu, iş bulamayınca Mezitli Belediyesi Balık Pazarı’nda balıkçı oldu. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev yapan, formasyon, eğitim koçluğu ve AB Proje yazarlığı konusunda eğitim alan Avuloğlu, memleketi Sivas’ta iş bulamayacağı endişesi ile Mersin’de kaldı. Burada da yaptığı başvurulara yanıt alamayan Avuloğlu, […]

Kadın Hikayeleri- Sosyologdu, balıkçı oldu
  • 8 Mart 2018 11:37
  • 8 Mart 2018 12:15

Haber Merkezi  I  Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 2013 yılından mezun olan Ayça Avuloğlu, iş bulamayınca Mezitli Belediyesi Balık Pazarı’nda balıkçı oldu.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev yapan, formasyon, eğitim koçluğu ve AB Proje yazarlığı konusunda eğitim alan Avuloğlu, memleketi Sivas’ta iş bulamayacağı endişesi ile Mersin’de kaldı. Burada da yaptığı başvurulara yanıt alamayan Avuloğlu, mesleği dışında bir iş aramak zorunda kaldı. Balık pişirme salonunda çalışmaya başlayan Avuloğlu, kimi zaman balık satıyor, kimi zaman da pişirme bölümünde çalışıyor.

Avuloğlu, mesleğini yapabileceği günün gelmesini bekliyor. Çalıştığı ortamı sosyolog olarak kendisine bir araştırma alanı gibi gören Avuloğlu, “Kendi alanımda çalışmak istiyorum ama iş bulamıyorum. Hayatımı kazanmayı sağlayacak bir paraya ihtiyacım var. Projelerde gönüllü olmak bir yere kadar sürüyor. Benim için tüm bu işler bir geçiş süreci. Bir sosyolog olarak bu balıkçı da bir araştırma alanı benim için”dedi.