İstanbul’da 115 Hamile Çocuk Skandalı!

Hamile bırakıldıktan sonra İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen 115 çocuğun durumunun adli birimlere bildirilmediği ortaya çıktı. Durumu ortaya çıkaran hastane görevlisi hakkında soruşturma açıldı. Ardından da görev yeri değiştirildi. Valilik ise hastane başhekimi hakkında savcılığın yaptığı soruşturma izni başvurusunu geri çevirdi. Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yönetimi […]

İstanbul’da 115 Hamile Çocuk Skandalı!
  • 17 Ocak 2018 13:40

Hamile bırakıldıktan sonra İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen 115 çocuğun durumunun adli birimlere bildirilmediği ortaya çıktı. Durumu ortaya çıkaran hastane görevlisi hakkında soruşturma açıldı. Ardından da görev yeri değiştirildi. Valilik ise hastane başhekimi hakkında savcılığın yaptığı soruşturma izni başvurusunu geri çevirdi.

Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yönetimi hakkında soruşturma açılmasına valilik izin vermedi.

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 115 çocuğun hamile olduğu tespit edildi. Çocuklardan 39’u Suriyeli. Bu çocukların durumunun yasa gereği adli birimlere bildirilmesi gerekirken gerekli bildirimin yapılmadığını ortaya çıkararak savcılığa şikayette bulunan hastane görevlisi hakkında inceleme başlatıldı ve görev yeri değiştirildi. Valilik ise hastane başhekimi için soruşturma izni vermedi.

Kaynak: Hürriyet