İran’dan Türkiye’ye çok sert Suriye eleştrisi!

Haber Merkezi | İran Dini Lideri Ali Hamaney’in Yüksek Askeri Danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safavi, ABD ve Türkiye’nin Suriye’yi işgal edip, ülkenin toprak bütünlüğünü ihlal ettiğini söyledi. Emektar Devrim Muhafızları Komutanları Toplantısına katılan Yahya Rahim Safavi, Türkiye’nin Afrin operasyonuna dair açıklamalarda bulundu. Suriye’nin bu rekabetin odak noktasına dönüştüğünü söyleyen Safavi, “ABD, İsrail, AB, Suudi Arabistan, BAE, Ürdün ve […]

İran’dan Türkiye’ye çok sert Suriye eleştrisi!
  • 5 Mart 2018 08:02
  • 5 Mart 2018 08:58

Haber Merkezi | İran Dini Lideri Ali Hamaney’in Yüksek Askeri Danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safavi, ABD ve Türkiye’nin Suriye’yi işgal edip, ülkenin toprak bütünlüğünü ihlal ettiğini söyledi.

Emektar Devrim Muhafızları Komutanları Toplantısına katılan Yahya Rahim Safavi, Türkiye’nin Afrin operasyonuna dair açıklamalarda bulundu.

Suriye’nin bu rekabetin odak noktasına dönüştüğünü söyleyen Safavi, “ABD, İsrail, AB, Suudi Arabistan, BAE, Ürdün ve Türkiye, bölgede kriz oluşturma ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne zarar verme amacını taşıyorlar.”dedi.

Türkiye’nin Afrin’de sürdürdüğü operasyonuna da değinen Safavi, “ABD ile birlikte Türkiye de Suriye’yi işgal edip bu ülkenin toprak bütünlüğünü ihlal etti. Amerika’nın stratejisi güç kullanmaya dayanmaktadır. Fakat günümüzde bu politika artık hezimete uğramıştır.” diye konuştu.