İran’da rejim yanlıları gösterilere başladı!

İran’da rejim yanlısı on binlerce kişi, birçk kentte protesto başlattı. İran’da geçen hafta perşembe gününden beri devam eden eylemlerin nereye evrileceği dünyanın gündeminde. En az 27 kişinin öldüğü söylenen protestolar ülkede büyük bir iç karışıklığa neden oluyor. İran devlet televizyonu ise bu sabah on binlerce rejim destekçisinin hükümeti destekleyen gösterilerde bulunmak için çok sayıda kentte […]

İran’da rejim yanlıları gösterilere başladı!
  • 3 Ocak 2018 11:00

İran’da rejim yanlısı on binlerce kişi, birçk kentte protesto başlattı.

İran’da geçen hafta perşembe gününden beri devam eden eylemlerin nereye evrileceği dünyanın gündeminde. En az 27 kişinin öldüğü söylenen protestolar ülkede büyük bir iç karışıklığa neden oluyor.

İran devlet televizyonu ise bu sabah on binlerce rejim destekçisinin hükümeti destekleyen gösterilerde bulunmak için çok sayıda kentte sokağa çıktığını duyurdu.

Birçok kentte gösterilerde, “Liderimiz, hazırız” ve “İsyancılara ölüm” sloganı atıldığı gözlendi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, dün yaptığı açıklamada, İran’ın düşmanlarının ülkede isyan ve karışıklık çıkardığını öne sürmüştü. İran çapında başlayan rejim destekçisi eylemler Hamaney açıklamalarından sonraki gün meydana geldi.

 

KAYNAK: AJANSLAR