İran:”ABD ile füze programını asla müzakere etmyeceğiz!”

Haber Merkezi | Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran güvenliğinin önemli bir bölümünün silahlarına ve savunma hazırlığına bağlı olduğunu belirtti. Zarif, savunmaya yönelik silahların,bir kez daha Saddam gibi bir caninin İran’ın kentlerini füzeleri ile vurmasına önlemekte önemli olduğunu söyledi.. İran’ın füze programının önemli olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Zarif, ABD ile bu konuyu asla pazarlık konusu yapmayacaklarını […]

İran:”ABD ile füze programını asla müzakere etmyeceğiz!”
  • 26 Şubat 2018 09:42
  • 27 Şubat 2018 15:55

Haber Merkezi | Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran güvenliğinin önemli bir bölümünün silahlarına ve savunma hazırlığına bağlı olduğunu belirtti.

Zarif, savunmaya yönelik silahların,bir kez daha Saddam gibi bir caninin İran’ın kentlerini füzeleri ile vurmasına önlemekte önemli olduğunu söyledi..

İran’ın füze programının önemli olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Zarif, ABD ile bu konuyu asla pazarlık konusu yapmayacaklarını dile getirdi.

İran her zaman komşuları ile müzakereye açık olduğunu belirten Zarif, Batı İran’a karşı her türlü yolu deneyerek sonuç alamadıktan sonra, müzakere masasına dönmek zorunda kaldığını ifade etti.