Fransa Dışişleri Bakanı, Afrin’in durumunu görüşmek üzere Rusya ve İran’ı ziyaret edecek

Haber Merkezi | Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Afrin ve Suriye ile ilgili görüşmeler yapmak üzere kısa süre içinde Rusya ve İran’ı ziyaret edeceğini açıkladı. Rusya,İran’ın ve Türkiye, Suriye’ye siyasi çözüm için Astana sürecinin üç garantör ülkesini oluşturuyor. Daha önce Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Le Drian da Türkiye’nin Afrin operasyonunu eleştirmişlerdi. ‘Afrin’in durumunu tüm aktörlerle görüşmek için’ Le Drian […]

Fransa Dışişleri Bakanı, Afrin’in durumunu görüşmek üzere Rusya ve İran’ı ziyaret edecek
  • 22 Şubat 2018 08:46
  • 22 Şubat 2018 09:36

Haber Merkezi | Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Afrin ve Suriye ile ilgili görüşmeler yapmak üzere kısa süre içinde Rusya ve İran’ı ziyaret edeceğini açıkladı.

Rusya,İran’ın ve Türkiye, Suriye’ye siyasi çözüm için Astana sürecinin üç garantör ülkesini oluşturuyor. Daha önce Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Le Drian da Türkiye’nin Afrin operasyonunu eleştirmişlerdi.

‘Afrin’in durumunu tüm aktörlerle görüşmek için’

Le Drian ”Fransa Cumhurbaşkanı’nın talebiyle durumu tüm aktörleriyle görüşmek üzere kısa süre içinde Moskova ve Tahran’a gideceğim.” açıklamasını yaptı. Fransa parlamentosunda konuşan Le Drian, Afrin ve Suriye’de bugüne kadar yaşananlardan çok daha kötü bir gidişatla karşı karşıya olduğunu ve Suriye’de insani felakete doğru ilerlendiğini söyledi.