Doğu Guta’da militanların gizli kimyasal atölyesi bulundu iddiası!

Haber Merkezi |  Suriye ordusundan Albay Feruz İbrahim, militanların çekilmesinin ardından Doğu Guta’nın Aftris köyünde yapılan arama esnasında kimyasal mühimmat üretimi olarak, kullanılan bir atölye bulduklarını iddia etti. İbrahim, “Muhtemelen hükümet güçlerini kimyasal silah kullanmakla suçlamaya yönelik bir provokasyon üzerine çalışma gerçekleştirmek için sözkonusu mühimmatları üretiyorlardı” dedi. Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) daha önce Suriye’deki […]

Doğu Guta’da militanların gizli kimyasal atölyesi bulundu iddiası!
  • 12 Mart 2018 12:35
  • 12 Mart 2018 12:55

Haber Merkezi |  Suriye ordusundan Albay Feruz İbrahim, militanların çekilmesinin ardından Doğu Guta’nın Aftris köyünde yapılan arama esnasında kimyasal mühimmat üretimi olarak, kullanılan bir atölye bulduklarını iddia etti. İbrahim, “Muhtemelen hükümet güçlerini kimyasal silah kullanmakla suçlamaya yönelik bir provokasyon üzerine çalışma gerçekleştirmek için sözkonusu mühimmatları üretiyorlardı” dedi.

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) daha önce Suriye’deki tüm kimyasal silahların imha edildiğini doğrulamıştı. Suriye Dışişleri Bakanlığı da Doğu Guta’daki militanların hükümet güçlerini suçlamak için kimyasal silah kullanabilecekleri konusunda uyarmıştı.  Suriye ordusu krizin başladığı 2011 yılından beri sıklıkla kimyasal silah kullanmakla suçlanıyor.