DAEŞ ile Haşdi Şabi arasında çıkan çatışmada 1 Şii milis öldü

Haber Merkezi- DAEŞ’liler üyelerinin Kerkük’ün Hewîce ilçesinde bir kez daha İran destekli Şii Haşdi Şabi milislerine saldırı düzenlediği bildirildi. Edinilen bilgilere göre Kerkük’ün Hewîce ilçe sınırında DAEŞ’in pususuna düşen Haşdi Şabi milislerine açılan ateş sonucu 1 Şii milisin öldüğü, 3 milisin ise yaralandığı kaydedildi.  Güvenik kaynakları Kerkük’ün Hewîce kasabasına yönelik bir operasyonun başlatılması için bölgeye […]

DAEŞ ile Haşdi Şabi arasında çıkan çatışmada 1 Şii milis öldü
  • 24 Şubat 2018 18:33

Haber Merkezi- DAEŞ’liler üyelerinin Kerkük’ün Hewîce ilçesinde bir kez daha İran destekli Şii Haşdi Şabi milislerine saldırı düzenlediği bildirildi.

Edinilen bilgilere göre Kerkük’ün Hewîce ilçe sınırında DAEŞ’in pususuna düşen Haşdi Şabi milislerine açılan ateş sonucu 1 Şii milisin öldüğü, 3 milisin ise yaralandığı kaydedildi.  Güvenik kaynakları Kerkük’ün Hewîce kasabasına yönelik bir operasyonun başlatılması için bölgeye daha fazla Haşdi Şabi güçlerinin takviye edilmesi gerektiğini bildiriyor.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde DAEŞ üyeleri Haşdi Şabi milislerine düzenlediği saldırıda 27 Şii milisi öldürmüş, 20’den fazlasını da araçları ile birlikte esir almıştı. Daha sonra esir alınan Şii milislerin cenazelerine ulaşılmıştı.