Çin’de roket patladı!

Cuma günü (dün), Çin’de bir kasabaya düşen roket güçlendirici motor patladı. Patlamayla birlikte alevler metrelerce havaya yükseldi. Cuma günü yapılan bir lansman sonrasında, Çin’in güneybatısında bulunan, küçük bir kasabaya düşen Çin hükümetine ait birimlerce üretilen roket güçlendiricisi patladı ve alevler yükseldi. Düşen roket güçlendirici, Çin’in Long March 3B roketinde kullanılan dört destekçiden biriydi. Çin’in Guangxi bölgesinde bulunan Xiangdu kasabasında […]

Çin’de roket patladı!
  • 13 Ocak 2018 02:24

Cuma günü (dün), Çin’de bir kasabaya düşen roket güçlendirici motor patladı. Patlamayla birlikte alevler metrelerce havaya yükseldi.

Cuma günü yapılan bir lansman sonrasında, Çin’in güneybatısında bulunan, küçük bir kasabaya düşen Çin hükümetine ait birimlerce üretilen roket güçlendiricisi patladı ve alevler yükseldi. Düşen roket güçlendirici, Çin’in Long March 3B roketinde kullanılan dört destekçiden biriydi. Çin’in Guangxi bölgesinde bulunan Xiangdu kasabasında yaşayan insanlar, binaların arkasına tehlikeli bir şekilde düşen roket güçlendiriciyi video çekti ve roket güçlendirici alevler içinde patladı.